Jaki system alarmowy założyć do domu?

by | Feb 25, 2021 | Bez kategorii

Strona główna » Jaki system alarmowy założyć do domu?

Zawsze jest ryzyko, że podczas naszej nieobecności ktoś włamie się do domu i dokona poważnych zniszczeń. Ochronić może przed tym system alarmowy, jak jednak wybrać instalację, tak by naprawdę spełniała ona swoją rolę?

Nowoczesny system alarmowy
Same drzwi antywłamaniowe to za mało, by powstrzymać intruza. Specjalne zabezpieczenia powinny mieć także okna, zwłaszcza gdy chodzi o domy jednorodzinne czy mieszkania na parterze. Dodatkowo można wzmocnić ochronę domu systemem alarmowym, który tworzą urządzenia do wykrywania wejścia lub próby wtargnięcia do środka przez osoby nieuprawnione.

Domowy system ochrony to najczęściej nowoczesne czujniki ruchu oraz kontraktony. Polecane są systemy mieszane, bo jeśli montuje się czujniki tylko jednego typu, dość często wywołują one fałszywe alarmy. W domu, w którym przebywają zwierzęta, niezbędne są czujniki ignorujące ich obecność, w przeciwnym razie przejścia kota albo psa niepotrzebnie uruchomi alarm w całym domu.

 

System ze zdalnym sterowaniem
System czujników warto połączyć z mobilną aplikacją, bo wtedy nie tylko uruchamia się syrena alarmowa, ale też do właściciela wysyłana jest od razu wiadomość głosowa, sms albo powiadomienie push. Nowoczesny system alarmowy można podzielić na konkretne strefy – przykładowo, w porze nocnej alarm w części sypialnej jest wyłączony, ale na parterze cały czas działa.

Ciekawym rozwiązaniem jest włączenie systemu alarmowego do instalacji typu smartdom. System zarządza wtedy całym domem, a więc także czujnikami dymu, ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją, urządzeniami elektrycznymi. Dzięki temu można od razu zareagować na każde zagrożenie albo symulować obecność domowników podczas urlopu, włączając zdalnie telewizor czy światło w kuchni, co odstraszy potencjalnych intruzów.

 

Wsparcie agencji ochrony
Na terenie posesji można zamontować także monitoring, który wspierać będzie pracę systemu antywłamaniowego. To zadanie warto zlecić doświadczonej agencji ochrony, jak omega-security.pl. Pracownicy ochrony ustalą, jak najlepiej rozmieścić kamery monitoringu oraz pozostały sprzęt, tak by cały obszar został objęty pełną ochroną. Dodatkowo agencja może jeszcze zapewnić wsparcie załogi interwencyjnej, która przyjedzie na miejsce po otrzymaniu sygnału, że w domu bądź w jego pobliżu dzieje się coś niepokojącego.

Powiązane wpisy

[crp]

Zadzwoń