Rola i zalety monitoringu

by | May 31, 2021 | Bez kategorii

Strona główna » Rola i zalety monitoringu

Obecność monitoringu w przestrzeni publicznej już nikogo nie dziwi. Jest on montowany między innymi w sklepach, urzędach, szkołach, biurowcach, na ulicach, a jego podstawową rolą jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa. Dlaczego warto się zdecydować na takie rozwiązanie?

Co daje monitoring wizyjny?

Dzięki zainstalowanym kamerom można w każdej chwili sprawdzić, co dzieje się na danym terenie. Nie bez znaczenia jest także jego odstraszająca rola, ponieważ obecność kamer zniechęca do nieuprawnionego wejścia, kradzieży, dewastowania czy atakowania innych osób. Monitoring jest bardzo pomocny przy wykrywaniu różnych zagrożeń i pozwala szybko zareagować na niebezpieczną sytuację, do tego zapis z kamer pomaga zidentyfikować intruza i może być wykorzystany jako dowód przeciwko osobie, która spowodowała szkody na chronionym terenie. Jest to także skuteczne narzędzie do identyfikacji osób oraz pojazdów, które chcą wejść na teren danego obiektu czy zakładu pracy.

Warto do takich celów wybierać profesjonalne systemy, obsługiwane na przykład przez Omega Security. Profesjonalny monitoring gwarantuje cyfrowy zapis wszystkich wydarzeń oraz wideo patrole, i jest połączony z rozmaitymi systemami bezpieczeństwa zainstalowanymi na terenie chronionej nieruchomości. Kamery rozmieszczane są tak, by objąć obserwacją cały obszar, a jeśli zostanie wykryte poważne zagrożenie, od razu powiadamiane są służby interwencyjne.

Monitoring obniża koszty zabezpieczania obiektu, bo dzięki temu można ograniczyć liczbę pracowników ochrony. Monitoring podnosi także bezpieczeństwo pracy pracowników firmy i zapobiega łamaniu zasad BHP.

 

Dlaczego warto mieć monitoring w domu?

Coraz częściej monitoring instalowany jest w prywatnych domach. Pełni on tam dokładnie taką samą rolę co w budynkach publicznych, czyli odstrasza potencjalnych napastników i pozwala nadzorować sytuację w domu, także pod nieobecność domowników. Monitoring w domu instalowany jest zwykle przez agencję ochrony, dzięki czemu w sytuacji zagrożenia wysyłana jest na miejsce grupa interwencyjna.

Aplikacja dołączona do monitoringu umożliwia ciągłe śledzenie sytuacji w domu pod nieobecność jego lokatorów, także gdy właściciel przebywa bardzo daleko od swojego miejsca zamieszkania. Zapis z domowego monitoringu również ma wartość dowodową, gdy dojdzie do kradzieży albo fizycznej napaści na domowników.

Powiązane wpisy

[crp]

Zadzwoń